روش کارآمد و مفید مطالعه درس زبان كنكور برای کنکور سال ۹۹

روش کارآمد و مفید مطالعه درس زبان كنكور برای کنکور سال ۹۹

روش کارآمد و مفید مطالعه درس زبان كنكور

با توجه به اینکه درصد پاسخ‌هاي صحيح درس زبان کنکور می تواند تاثیر بسیار زیادی بر بهبود رتبه کلی شما در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ داشته باشد، لازم دانستم در اين مقاله به تاکید چند نکته در مورد “روش کارآمد و مفید مطالعه درس زبان انگلیسی کنکور” بپردازم.

شایان ذکر است که متاسفانه حتی رتبه‌های بالای کنکور نیز اغلب درصد بالایی در درس زبان انگلیسی نمی‌آورند، در حالیکه آزمون زبان در کنکور فقط به کتاب‌های سه سال آخر دبیرستان محدود شده و در صورت مطالعه و تمرین صحیح، گرفتن درصدهای بالا و در نتیجه بهبود قابل توجه رتبه کل کنکور کار چندان مشکلی نخواهد بود. البته کتابهایی نیز در مورد آزمون درس زبان كنكور تالیف شده که مسلما مطالعه هر یک از آتها می‌تواند مفید واقع شود.

بودجه بندي زبان كنكور

آزمون زبان کنکور شامل چهار بخش گرامر، لغات، کلوز تست (Cloze test) و درک مطلب (Reading) می‌باشد، که البته در مقاله‌های قبلی راجع به جزییات هر بخش نوضیحاتی داده‌ام. از نظر بودجه‌بندی نیز حدود ۴۰ تا ۴۸ درصد سوالات (۱۰ تا ۱۲ تست) از دو بخش گرامر و لغات بوده، و ۵۲ تا ۶۰ درصد نیز از کلوز تست و درک مطلب می‌باشد.

بعنوان نمونه، در آزمون زبان کنکور رشته‌های علوم ریاضی، تجربی، انسانی و هنر سال ۹۷، تعداد ۴ تست گرامر، ۸ تست لغت، ۵ تست کلوز و ۸ تست درک مطلب (در دو متن)، در مجموع ۲۵ تست و برای مدت زمان کل آزمون زبان انگلیسی معادل ۲۰ دقیقه آورده شده بود.

روش مطالعه برای درس زبان کنکور

واضح است که روش کارآمد و مفید مطالعه برای درس زبان کنکور، بایستی با بودجه بندی و تنوع سوالات به شرح زیر تطابق داشته باشد:

برای تست‌های گرامر:

کافیست نکات دستوری کتابهای سه سال آخر دبيرستان مرور گردند. تست‌های گرامر، چه ساده و چه ترکیبی، براحتی با مطالعه و تمرین نکات فوق قابل پاسخگویی

می‌باشند. در این زمینه، در پاسخ‌های تشریحی نرم افزار هوشیار، نکته گرامری هر تست بطور مشروح توضیح داده شده است. در ضمن، فایلی حاوی خلاصه نکات گرامری آزمون زبان کنکور نیز بطور جداگانه در پکیج ارائه شده است.

البته در همين وب سايت نيز مقالاتي در مورد نكات گرامري زبان كنكور آورده‌ايم كه مي‌توانند در اين زمينه به شما عزيزان كمك زيادي بنمايند.

و در تست‌های لغت:

مسلما چاره‌ای بجز تسلط بر لغات موجود در کتابهای سه سال آخر دبیرستان وجود ندارد. خوشبختانه دایره لغات فوق محدود بوده و با مطالعه چند باره آنها، و صد البته استفاده از آنها در جملات مختلف و تست‌های واقعی آزمون‌های دوره‌های قبل زبان کنکور، کمک بسیار بزرگی در فراگیری لغات فوق و پاسخ صحیح به تست‌های مربوطه در کنکور ۱۴۰۱ خواهد نمود. در پکیج زبان کنکور دکتر هوشیار، بمنظور افزایش تسلط دانش آموزان عزیز بر لغات مهم، معانی تمامی لغات استفاده شده در چندین سال اخیر کنکورهای رشته‌های مختلف، بهمراه معنی جمله اصلی با جایگذاری پاسخ صحیح آورده شده است که مسلما مرور این تست‌ها تاثیر شگرفی در افزایش تسلط بر این بخش خواهد داشت.

در ضمن، در کانال تلگرامی زبان انگلیسی کنکور ۱۴۰۱ دکتر هوشیار بصورت روزانه تست‌هاي استاندارد و نکات مختلفی برای مرور و تمرین بیشتر داوطلبان گرامی بر این دو بخش ارائه می‌گردد. پيشنهاد مي‌شود تست‌هاي فوق را بصورت روزانه و با دقت فراوان مطالعه نماييد.

درضمن، در همين وب سايت تعدادي مقاله در مورد واژگان مهم كنكوري فراهم آورده‌ايم كه مطالعه آنها به كاربران گرامي قويا توصيه مي‌گردد.

در مورد تست‌های کلوز (Cloze test):

معمولا این تست‌ها بصورتی طراحی می‌شوند که داوطلب به درست بودن دو، سه و یا حتی هر چهار گزینه ارائه شده دچار تردید می‌شود! نکته مهم در عبور سلامت از این بخش این است که اولا دایره لغات کافی در ذهن شما وجود داشته باشد، و دوم اینکه با خواندن دقیق جمله اصلی و حتی جمله بعد از آن، پاسخ صحیح را تشخیص دهید. بنابراین تمرین فراوان روی تست‌های این قسمت، تاثیر بسیار مثبتی بر افزایش تسلط و در نتیجه تعداد پاسخ‌های صحیح شما در این بخش خواهد داشت.

در مجموعه CD زبان کنکور هوشیار، بیش از ۹۹ دوره آزمون زبان کنکور دوره‌های قبل (از سال ۷۶ تاکنون) جمع آوری شده و بهمراه پاسخ‌هاي تشريحي و امكان انجام آزمون‌هاي مجازي قابل ارائه به داوطلبان گرامي مي‌باشد. مسلما تمرين و تكرار بر روي تست‌هاي كاملا استاندارد اين دوره‌ها، افزايش مهارت و موفقیت هر چه بيشتر شما در این آزمون را بدنبال خواهد داشت.

در اين وب سايت نيز دو مقاله جداگانه در مورد روش پاسخگويي به تستهاي كلوز زبان كنكور براي استفاده شما داوطلب گرامي آورده‌ايم.

متون درک مطلب (Reading):

متاسفانه معمولا دانش آموزان عزیز در این قسمت نمره قابل قبولی کسب نمی‌نمایند. برای تست‌های این بخش به چند نکته کلیدی زیر اشاره می‌شود:

  • خواندن متن سوال‌ها قبل از خود متن، ذهن خواننده را در مورد مطالب خواسته شده از متن روشن می‌کند.
  • مطالعه جملات اول و آخر متون در ابتدا، تصویر کلی از موضوع مورد بحث در متن مربوطه را آشکار می‌سازد.
  • عدم اتلاف وقت بر روی لغات غیر آشنا، و سعی بر درک مفهوم لغات جدید از جملات متن بسیار ضروری است.
  • بعضی از سوالات حتی با اطلاعات عمومی شما قابل پاسخ می‌باشند، بنابراین با تشخیص آنها در وقت خود صرفه جویی نمایید.
  • پس از مرور سوالات در ابتدای این بخش، به محض مشاهده پاسخ آن در زمان مطالعه متن، پاسخ تست فوق را علامت بزنید. منطور این است که نیازی نیست حتما متن را تا آخر بخوانید و سپس یکی یکی به سوالات پاسخ دهید.
  • تمرین و ممارست برای این بخش از آزمون زبان کنکور و مدیریت زمان پاسخگویی تست‌ها بسیار ضروری است. در لوح فشرده زبان هوشیار تعداد بسیار زیادی متن درک مطلب مربوط به کنکور سال‌های گذشته به همراه ترجمه کامل و پاسخ تشریحی سوالات مربوطه قرار داده شده، که در افزایش کارایی و مهارت داوطلبان گرامی در این بخش آزمون تاثیر چشمگیری خواهد گذاشت.
  • در وب سایت زبان کنکور هوشیار، چندین مقاله در مورد تست‌های درک مطلب زبان كنكور آورده شده است که مطالعه آنها به داوطلبان گرامي قویا” نوصیه می گردد.

 

مرور و تمرين رمز افزايش مهارت و گرفتن درصد بالاي ۸۰ در آزمون زبان كنكور!

بدين منظور پكيج مجموعه ۲۵۰۰ تست و نكته و پاسخ تشريحي به همراه ۶۱ دوره آزمون مجازي دكتر هوشيار قوياً توصيه مي‌گردد.

براي تهيه پكيج فوق از طريق وبسايت www.zabankonkur.com سفارش دهيد و يا با تلفن‌هاي مراكز پخش زير تماس حاصل فرماييد:

۰۲۱۶۶۹۶۸۸۹۶

۰۲۱۶۶۹۶۸۰۲۸

 

با آرزوی موفقیت و عالی شدن در آزمون زبان کنکور

گروه آموزشی هوشیار

ارسال یک نظربا اشتراک در گروه تلگرام از آخرین اخبار ما مطلع شوید.

شبکه های اجتماعی

تماس

شنبه تا چهارشنبه۲۱:۰۰ - ۰۹:۰۰
شماره تماس پخش تهران و شهرستان (ارسال رايگان براي شهر تهران): فروشگاه گل ریزان 02166968028

تماس

شنبه تا چهارشنبه۲۱:۰۰ - ۰۹:۰۰
شماره تماس پشتيباني علمي و فني :۰۹۹۰۱۰۳۱۶۲۹